az iskoláink stabilan és biztonságosan működnek

az inflációt a tanárok is a bőrükön érezték

A tagdíjemelés után tudtunk a tanároknak inflációkövető fizetést adni, és a változó gazdasági környezet ellenére az iskoláink stabilan és biztonságosan működnek.

Az inflációt az iskolák és a tanárok is a bőrükön érezték. Célunk volt az iskolákat pénzügyileg stabilan tartani, és az is, hogy a tanárok pénzét legalább az inflációval tudjuk emelni. Ehhez szükséges volt a tandíjakat változtatni. A jó hír, hogy célunkat elértük, és a tanároknak tudtunk inflációkövető fizetésemelést adni szeptemberben.

Az alábbi táblázatban és ábrán láthatjátok, hogy 2020 óta hogyan alakultak az egy főre jutó tandíj átlagbevételek, és milyen százalékban sikerült az átlagot megemelni. Fontos, hogy mindegyik iskolánkban járnak ösztöndíjasok, és az ő díjuk kieső részét, valamint a tanárok bérének kieső részét is azok a családok tudják kifizetni, akik átlag felett fizetnek, és ez elengedhetetlen az iskola működéséhez. Ha mindenki átlag tagdíjat fizetne, ösztöndíjas gyerekek nem tudnának az iskolába járni, és tanár is kevesebb lenne.

Image.png

lightdash_chart 14.jpeg

Mire költöttünk a pénzeteket? Főleg tanárra, ingatlanra és étkezésre. A következő ábra mutatja a tandíjak és az állami normatíva viszonyát, és a különböző költségeket a mikroiskolák összesítésében.

Untitled design 2.png

Ha az összes mikroiskolát egyben nézzük, akkor igen magas, szinte már zavarba ejtő számok jönnek össze.

Screenshot 2023-12-01 at 14.06.13.png

Legfrissebb posztok